2018 sezonu için turizm trendleri neler?

2018 sezonu için turizm trendleri neler?

Seyahat dönüşüyor, değişiyor ve yeniden tanımlanıyor. Turizm sektörüne yönelik yayın yapan Tophotels News, 2018 yılında ve gelecekte turizm sektörünü şekillendirecek trendler ve gelişmeler hakkında öngörülerini açıkladı. İşte 2018 yılında konaklama sektörüne yön verecek trendler:
“Grab and go” yiyecekler otel restoranlarını değiştirecek
2018’de ve sonrasındaki süreçte yeme – içme alışkanlıklarına “hız ve hızlılık” kavramı damgasını vuracak. Millenyum kuşağı yeme – içme tercihlerini “grab and go” tarzı yiyeceklerden yana kullanacak. Bu yeni trende yönelik olarak oteller, hızlı tüketilecek yemeklere ve otellerinde yiyecek kiosklarına, standlarına yer vermeleri bu alanda avantaj sağlayacak.

Ortak alanlar daha geniş ve daha önemli olacak
Seyahat kavramının daha fazla sosyal unsur içermesi, sosyalleşmeye vurgu yapması ve seyahatler kapsamında sosyalleşmenin daha önemli hale gelmesiyle otellerin sosyal alanları, ortak boş vakit geçirme ve ortak çalışma alanları büyük önem kazanacak.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir