2017’nin cruise trendleri!

2017’nin cruise trendleri!

Teknolojik yenilikler cruise sektörüne de damgasını vurmuş görünüyor. Sektörün önde gelen markası MSC Cruise, günümüz cruise gemilerindeki yenilikleri ve en yeni gemi içi seyahat deneyimlerini açıkladı. İşte 2017’nin gemi içi deneyim trendleri…
1 – Eğlence İmkanları
Gemilerde Formula 1 Ferrari aracı test simülasyonu, diskodan, jazz, 4 boyutlu sinema ve canlı popüler müziğe kadar eğlence alternatifleri, animasyon imkanları ve gemi içi etkinlikleri, kaptanın gecesi, gala gecesi gibi balo organizasyonları sunulmakta. 20 Milyon Euro yatırım yapılarak dünyanın en iyi animasyon şovlarından biri olan Cirque du Soleil ile anlaşma yapan MSC Cruises, diğer muhteşem animasyon gösterilerine ilave olarak da yeni nesil gemilerde 2 özel şov seyretme imkanı sunulacak. 2017 Haziran ayında suya inecek dünyanın en büyük yeni nesil gemilerinden MSC Meraviglia ile gemilerde animasyon kavramı bambaşka bir boyuta taşınmış olacak.
2 – Yeme – İçme İmkanları
Gemilerde açık büfeden, Alakart restaurantlara, değişik konseptte Cafe’ler, müzikli – eğlenceli barlar, hatta pastaneye kadar yeme – içme alanında pek çok seçeneğiyle misafirlerine şımartan deneyimler yaşatılıyor. Japon, Meksika, Çin, İtalyan, Fransız gibi pek çok Alakart Restaurant seçeneği de bulunuyor. Artık gemilerde Michelin yıldızlı dünyanın popüler şefleri de görev yapmaya başlıyor. 2017 Aralık ayından itibaren Asia Füzyon mutfağının öncülerinden Bay Roy Yamaguchi MSC Seaside gemisinde, Füzyon restaurantında hizmet vermeye başlayacak. Michelin şefleri ve uluslararası alanda ödüller kazanmış pek çok şef de bu gemiler de görebileceksiniz.
3 – Teknoloji yatırımları
Son teknolojilerle donatılmaya özen gösterilen yeni nesil gemiler, 2017 yılından itibaren suya inmeye başlayacak. Dünya devi teknoloji firmaları ile anlaşmalar yapılıp, oda içi teknolojik ürünlerin tasarımları, LCD ekranlardan, kişiye özel aplikasyonlar, Bar’da içecekleri hazırlayan ve sizinle sohbet eden Robotlara kadar pek çok teknoloji gemi seyahatleri içinde hayatınıza dokunacak.
4 – Wellness – SPA deneyimleri
Sadece masaj anlamında değil aynı zamanda tedavi, bakım hizmetleri, zihinsel arınma, vücudu zihni dinlendirme gibi konularda, dünyanın SPA konusunda en popüler ülkelerinden getirilmiş profesyonel çalışanlardan oluşuyor. Cep telefonlarına indirilebilen uygulamalar sayesinde MSC gemilerinde kişiye özel Wellness deneyimleri yaşatılıyor, golf, yoga, gündoğumu ve batımında özel spor etkinlikleri, basketbol, yürüyüş, tırmanma gibi etkinlikler organize ediliyor.
5 – Aile odaklı mükemmel seyahat
Özellikle çocuklu aileler için ideal bir seyahat aracı olan gemiler, bavul açıp kapama derdi olmadan, her sabah yeni bir limana uyanabildiğiniz ve çocuklarınıza pedagoglar tarafından animasyon etkinlikleri yaptırılıp, oyunlar oynatılan, gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan bir seyahat biçimi… Arzu eden aileler çocuklarını gemide son derece gelişmiş mini club’lara bırakıp, çocukları eğlenirken, kendileri de rahatça eşleri ile şehri keşfedebiliyorlar…

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri