2017’de düzenlenecek muhteşem etkinlikler!

2017’de düzenlenecek muhteşem etkinlikler!

Bu yıl bahar ve yaz ayları için tatile nereye gideceksiniz? Planı yapmak istiyor fakat henüz ne yapacağınıza karar veremiyorsanız seyahat sitesi momondo, önümüzdeki aylarda dünyanın dört bir yanında gerçekleşecek önemli etkinlikleri bir araya getirdi.İşte 2017 bahar ve yaz ayları için 6 yurt dışı etkinliği…
İspanya – Ferrari Land açılışı
7 Nisan 2017 de PortAventura World Parks&Resort’un yeni eğlence parkı için en ön sıradaki yerinizi alın. Tarragona’da, spor arabalara adanan 60.000 m2’lik bir alana yayılan Ferrari Land’in açılışı var. Ziyaretçiler 570 metrelik aile yarış pistinde ve çeşitli F1 simülatörlerinde kendilerini test edebilecek, ayrıca Avrupa’nın en yükseğe tırmanan hız treninde heyecan dolu dakikalar yaşayabilecek.
Peru – Belmond Andean Explorer treninin ilk seferi
2017’nin mayıs ayında Belmond Andean Explorer seferine, Cuzco’dan başlayıp And Dağları boyunca yol alacak yeni trene merhaba deyin. açılışı yapılacak. 3 bin 500 metreye tırmanın tren, Titikaka Gölü, Colca Kanyonu ve Sumbay Mağaraları’ndan geçerek, beyaz şehir olarak anılar Arequipa’ya ulaşıyor.
Ukrayna – Eurovision Şarkı Yarışması
Mayıs 2017’de Kiev’de düzenlenecek 62. Eurovision Şarkı Yarışması’na bu yıl Ukrayna ev sahipliği yapıyor. Şaşaalı açılış seremonisi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Aziz Sofya Katedrali’nde gerçekleştirilecek. Katedralin 13 kümbetinin altında, mozaik ve fresklerin arasında, o an herkesin aklında tek bir soru olacak: Katılan 43 ülke arasından bu sene hangisi kazanacak
Almanya – Berlin Kültür Karnavalı
2-5 Haziran 2017’de Berlin Kültür Karnavalı ile farklı etnisite, kültür ve dinlerden insanların barış içinde bir arada yaşayabilmelerini kutlayacak. Dört günlük karnavalda, müzik ve dans sokaklara hakim olacak. Etkinliğin finali ise ‘Küçük İstanbul’ olarak adlandırılan Kreuzberg semtinde dansçılar, müzisyenler ve performans sanatçılarının katılımıyla yapılacak.
İngiltere – Londra Şarap Haftası
Yurt içindeki bağbozumu gezilerini tamamlayıp dünyaya açılmak isteyenlere müjdeli bir haberimiz var. 5 – 11 Haziran 2017 tarihleri arasında bir hafta boyunca sürecek olan Londra Şarap Haftası’nda daha önce denenmemiş şaraplar ve üzüm çeşitleri de etkinlik kapsamında tanıtılıyor ve atölyeler düzenleniyor.
ABD – Tam Güneş tutulması
21 Ağustos 2017’de Oregon’dan Güney Carolina’ya uzanan bölge bu yıl tam Güneş tutulmasını izlemeye hazırlanıyor. Ağustos ayında gerçekleşecek bu doğa olayının en iyi görülebileceği yer ise Kentucky eyaletinin Hopkinsville şehri, namıdiğer Hoptown. Güneş tutulması sadece iki dakika kırk saniye sürecek olsa da, Summer Salute Festivali 19 – 21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir