2016’da Çin’le Vizeler Kalkıyor!

2016’da Çin’le Vizeler Kalkıyor!

Dünyanın en çok nüfusa sahip ülkesi Çin ile gerçekleştirmiş olduğumuz ticari ve siyasi anlaşmalarında etkisi olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2016’da Çin’le vizeleri karışıklı olarak kaldırılacağını duyurdu. Salı Grubu’nun bu haftaki konuğu olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, EXPO 2016, G-20 zirvesi, NATO ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantıları, Antalya’nın turizm alternatifleri ve ulaşımı hakkında açıklama yaptı. 2016 yılı itibariyle Çin ve Türkiye karşılıklı olarak vize istemeyecek. İki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlaması beklenirken şimdiden 2016 için Çin tatil planı yapanlar  çıkmaya başladı.
Çin-Vize
Birçok ülkeyle de vizelerin kaldırılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Çavuşoğlu , şöyle konuştu:
“Polonya ile aramızda vizeyi kaldırdık. Tek şartımız THY seferlerini artırmak. Ancak, kendilerinin bu konuda gelir kaybı kaygısı taşıdı. Bu talebimize olumlu bakmadılar. Aslına bakarsanız gelir kaybı değil daha fazla kazanacaklardı.”

Dışişleri Bakanları Antalya’da!
Antalya, Mayıs 14-16 tarihleri arasında NATO ya bağlı ülkelerin Dışişleri Bakanlarını  Antalya SuSesi Hotel  ağarlayacak.  Çavuşoğlu’nun yaptığı açıklamalarda Antalya’nın diploması bölgesi olması içinde adım attıklarını dile getirdi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir