2015 Almanya turizmi için büyük hedef!

2015 Almanya turizmi için büyük hedef!

2015 yılında Almanya’nın Turist Örgütü,  kendisini başlattığı Tematik kampanya ile yurt dışında bir turizm destinasyonu olacak Almanya’nın imajını şekillendiren gelenek ve göreneklerini hedef görmüştür. Üç alana dayanacak olan bu hedef: Almanya’nın mutfağı, Almanya yaşam geleneği, Sanat – El Sanatları için  kampanya günümüz toplumunda canlı turist çekmeyi amaçlıyor. Almanya Turist Örgütü tarafından yapılan araştırmaya göre yabancı turistler Almanya tatilini seçmekteki sebeplerin en 10’unda  gelenek ve bölgenin tarihi yönü ön planda çıkıyor. Bu kampanya sayesinde yabancı turistlerin ortalamanın üstünde çekmek en önemli planlamalardan.
Almanya_Resimleri
Almanya Turist Örgütü Yönetim Kurulu Başkanı, Petra Hedorfer,  2015 için konu seçimi açıklayarak ; “Kırsal alanlar Almanya’da yabancı turistlerin yaklaşık yüzde 22’sinin dikkatini çekiyor.” Orjinal değer ve özgünlüğün mevcut olduğu kırsal kesimde trend olmasının önemimi yorumlayarak “Gelenek ve Gelenekler” teması geleneksel turizm destinasyonu olarak kırsal alanlarda daha çok yoğunlaştırılarak Almanya’da turizm gelişimini teşvik amaçlanıyor. ”  Kampanya, birçok yerel lezzetlerinin tadını geleneksel festivaller ve yurt dışından gelen ziyaretçileri teşvik ederek Almanya’nın diğer bölgelerine ve şehirlere (örn. Münih Oktoberfest, Köln Karnavalı), kültürel etkinlikler yaşamaya sanat, müzik ve Craft keşfetmek için tüm hızıyla ilerliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir