2014’de en çok hangi ülkeler ziyaret edildi?

2014’de en çok hangi ülkeler ziyaret edildi?

2014’de de diğer yıllarda olduğu gibi tatilciler için birçok turistik ülkeler adres oldu.  Bu ülkelerin kimisi denizinden, kimisi tarihinden kimisi ise kendine has özelliklerinden dolayı tercih edildi. Bu ülkelerin ilk sıralamasın Fransa – Paris oldu. 2014’de en çok hangi ülkeler ziyaret edildi?

1-) Fransa
Fransa, Paris gibi mücevher değerinde bir  şehri bünyesinde barındırdığından önceki yıllarda olduğu gibi  yine 2014 yılında da en çok turiste ev sahipliği yapan ülke oldu. Başkent Paris’in modası, tarihi ve tabiki Eyfel Kulesi gibi faktörler turistlerin en çok ilgi alanları arasında olup tercihlerinde etken oldu.  Fransa 2014 yılında ortalama 90 milyon turist ağırladı.
fransa_cift

2-) ABD
Amerika Birleşik Devletleri, 2014 yılında en çok ziyaret edilen ülkeler arasında 2.sırada yer almayı başardı. Amerika Birleşik Devletleri ise 2014 senesinde ortalama 70 milyon turist tarafından ziyaret edildi.
new_york

3-) İspanya
Son zamanlarda ekonomik buhranda olan İspanya, futbol da olduğu kadar turist çekme konusunda da oldukça başarılı. Hem tarihi özellikleriyle hem de yaz turizminin gözde yerlerinden biri olan İspanya, turistlerin en fazla ziyaret ettiği ülkeler arasında üçüncü sırada yer alıyor. İspanya, yıllık ortalama 60 milyon kadar ziyaretçiyi konuk ediyor.
İspanya

4-) Çin
Ekonomisiyle ve nüfus yoğunluğu ile dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Çin, turizm konusunda da oldukça iddialı konumda. Dünyanın en kalabalık ülkelerinden olan Çin Halk Cumhuriyeti’ni yılda ortalama 56 milyon turist ziyaret ediyor.
Çin
5-) İtalya
Turistlerin en çok tercih ettiği ülkeler listesinde İtalya, 5.sırada yer alıyor. Sadece Venedik, Roma, Floransa gibi şehirleriyle bile turizm konusunda bir çok ülkeyi geride bırakan İtalya, yılda ortalama 48-50 milyon kadar turist ağırlıyor.
italya

6-) Türkiye
Türkiye, en çok ziyaret edilen ülkeler arasında 6.sırada yer alıyor. Her yıl artan turizm potansiyeli ile yıllık ortalama 38-40 milyon turist çeken Türkiye, hem yaz turizmi hem de kış turizmi açısından oldukça iddialı bir konumda. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ülkemizde çok sayıda turistik bölge bulunuyor. Türkiye için hazırladığımız Tatil Haritası kısmından, ülkemizdeki gezilecek yerleri görebilirsiniz.
Türkiye

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir