2. Enternasyonal Termal Sağlık Turizm Zirvesi’ne ev sahipliği yapan şehir!

2. Enternasyonal Termal Sağlık Turizm Zirvesi’ne ev sahipliği yapan şehir!

Termal sular bilindiği gibi yeraltı sıcak su kaynakları ve bulundukları bölgelere göre yapılarında bir takım mineraller bulunuyor. Denizli termal sularda olduğu gibi coğrafi konum ve iklim uygunluğu bakımından oldukca cömert şehirlerimizden biri. 10–14 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Enternasyonal Termal Sağlık Turizm Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Zirveye öncelikle termal sağlık konusunda ihtisaslı acente temsilcilerinin davet edileceği bunun yanı sırada 500 yerli ve yabancı gezi acentelerinin katılımı bekleniyor. Bu katılım sayesinde şehrin termal sağlık turizmin de canlanlılık kazanacağı düşünülüyor.
Zirveye yönelik gerçekleştirilen hazırlık toplantısına Denizli Valisi Ahmet Altıparmak başkanlığında, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı İbrahim Özsoy, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, İl Kültür ve Gezim Müdür Vekili Gülsüm Çelebi, DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Başkanı Güvenli Çakmak katıldı. Ayrıca zirveye İktisat Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı bünyesinde GEKA, Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi ile Sivil Cemiyet Kurumlarının destek verecek.
Zirve Karahayıt’ta Gerçekleştirilecek
Türkiye’den 200 ila 250 civarında temsilci beklendiğini, 50 farklı ülkeden de 250’ye yakın acentenin davet edileceği Türkiye Sağlık Turizm Geliştirme Konseyi Derneği Başkanı Güvenli Çakmak tarafından bildirildi.Zirvenin başkanlığını Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü üstlenerek 3 oturum halinde gerçekleştirecekler. Sunulan fikirlerin bölge ve sektörel açıdan katkı sağlayıp sağlamadığını titizlikle değerlendirecekleri belirtildi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir