14 Şubatta gerçekleşen festivaller!

14 Şubatta gerçekleşen festivaller!

Yurtdışında tatile gittiğiniz yerlerdeki festivallere katılmayı düşünüyorsanız mutlaka gideceğiniz yerin festival tarihlerine göz atmayı unutmayın…

Ivrea_karnavali
Ivrea Karnavalı
Diğer adı Portakal Karnavalı olan festival 14 ve 17 Şubat tarihleri arasında İtalya’da gerçekleşiyor. Adeta portakal banyosunun yapıldığı festival yerel halk ve kraliyet birlikleri arasında geçen iç savaşı temsili olarak günümüze kadar devam ettirilmiş.

Jorvik_viking_festivali_1
Jorvik Viking Festivali
İngiltere’nin kuzey doğusunda bulunan York şehri 8. Yüzyılda 85 yıl kadar Viking kralları tarafından yönetilmiş. Viking kültürüne önem verildiği için her yıl Şubat ayında anma festivali düzenleniyor. Bu yıl da 14 ve 22 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde Vikinglerin Saksonlarla olan savaşının temsili gerçekleştirilerek açılış yapılacak sonrasında ise konserler, çeşitli gösteriler, sergiler, tiyatro ve panayırlar düzenlenecek.

menton_limon_festivali
Menton Limon Festivali
Her yıl 200.000’den fazla katılımın olduğu festival Fransa’nın La Cité des Citrons yani Limon Şehri olarak bilinen Menton’da gerçekleşiyor. Şubat ve Mart aylarında gerçekleşen festivalde yerli sanatçıların turunçgillerle yaptığı heykel, kale, çizgi karakter , yel değirmeni gibi eserler sergilenirken aynı zamanda sokaklar dans ve müzikle şenleniyor. Turunçgilden yapılan maketler sergilenirken orkestra, bando, yürüyüş grupları ve dans eden insanlarla sokaklarda eğlenceli bir atmosfer oluşuyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir