13 Ağustos Solaklar Günü’nüz kutlu olsun!

13 Ağustos Solaklar Günü’nüz kutlu olsun!

Solaklar arasındaki dayanışmayı artırmak amacıyla 24 yıl önce ABD’de başlayan “Left Handers Day” her sene 13 Ağustos’ta kutlanıyor. İngiliz Psikiyatri Derneği’nin yaptığı araştırma sonucunda şizofrenlerin yüzde 20’sinin solak olduğu tespit edilmiş. Yapılan araştırmalar solak kişiler nüfusun yüzde 10′luk kesimini oluşturmasına rağmen, zeka ve becerileri ile yüzde 10′luk oranın üzerinde bir performans gösterdiklerini kanıtlıyor.
Dünyanın en seksi ünlüleri solak; Scarlett Johansson, Hugh Jackman, Nicole Kidman, Angelina Jolie, Eminem,Tom Cruise, Robert De Niro, Lady Gaga, Prens William, Zoe Saldano,Julia Roberts bu liste böyle uzayıp gidiyor.
Michelangelo, Rembrandt, Leonardo da Vinc, Picasso ve Rafael gibi dünyanın en önemli sanatçıları da solak.
Obama, Bill Clinton, George Bush, Fidel castro, Gerald Ford solakların politikada da iyi olduklarının kanıtı gibi.
13_agustos_dunya_solaklar_gununuz_kutlu_olsun_
Birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalan solakların bunu avantaja dönüştürerek spordan, politikaya, müzikten resime birçok alanda büyük başarılara imza attıkları için onları hem tebrik ediyoruz hem de günlerini kutluyoruz.
13_agustos_dunya_solaklar_gununuz_kutlu_olsun_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Magazin

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir