12 Gizli Tayland Güzellikleri

12 Gizli Tayland Güzellikleri

‘Discover Thainess “olarak, Tayland Turist Örgütü 12 seçkin konuma ülkedeki insanları teşvik etmeye başladı. Tayland’ın, üç önemli alanda, ülke ; insanlar, kültür ve toplum anlamında zenginliklerini işaret etti. O kadar çok cazip destinasyonlar arasında seçmek zor olsa da, seçilen bu 12: Lampang, Petčabun, Nan, Buriram, Loei, Samut Songkram, Ratchaburi, Trat, Chanthaburi, Trang, Čumpon ve Nakhon Si Thammarat. Kuzey, kuzeydoğu, doğu, orta ve güney: Tayland beş bölgelerde bulunan 77 ilde ayrılmıştır. Her biri eşsiz kültürel, tarihsel ve doğal güzelliklere sahiptir. Ancak on büyük hedefler (Bangkok, Ayutthaya, Chiang Mai, Phuket, Krabi, Hua Hin, Pattaya, Samui, Rayong ve Pang-nga) şu anda dünyanın her yerinden turistlerin büyük oranını çekiyor.

thailand2

Kuzey bölgelerin temsilcileri olan Lampang  hala ayakta görünüyor. Petchabun puslu dağları, sarhoş edici çiçeklerle ile Nan.Tayland’ın en romantik ili Buriram, onlar eski medeniyetleri yansıtan Khmer ve modern şehir Tay ; Loei ise ülkenin en keyifli iklimine sahip eyaletidir. Orta alanda olan Songkran nehir ve yaşamın farklı bir tarzı, Ratchaburi sanat ve zanaat toplulukları için eşsiz bir mekan olarak bilinir. Doğuda,  Trat adalar ve plajlarıyla ünlüyken, doğanın tadını çıkarmak için ideal bir hedef olarak ise seçilen Chanthaburi yeri geliyor.

thailand1

Tayland Turizm Örgütü tarafından önemli gelenekleri, kültürel mekanlar, tarihsel ve doğanın zenginliklerinde önemli ayırt edici özelliklere sahip mekanlar, ikincil turistik yerler olmaktan çıkartılıp birinci sınıf hedef haline getirilmesi planlanıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir